Tetőtéri minimalizmus
Egy különleges adottságú budapesti, tetőtéri lakás konyhájának megtervezésével kerestek fel ügyfeleim.
Belsőépítésszel megtervezték a lakás egészét, a beépített bútorok helyét és tömegét, de a konkrét bútorok esztétikai és műszaki tervezését szakemberrel szerették volna lebonyolítani.
A konyhatervezésből végül az egész lakás bútorzatát is megterveztük, majd kiviteleztük. Viszonylag konkrét elképzeléseik voltak, de valamennyi bútor végső formája és funkciója a hosszú tervezési folyamat végére alakul
A konyhabútor több szempontból is különlegesnek mondható, attól függetlenül, hogy egy egyszerű, letisztult "egyenes" konyháról és a hozzátartozó konyhaszigetről beszélünk. Ma még mindig ritkaság számba megy az üveg konyha, ráadásul itt savmart matt felülettel készítettük el a konyhabútor minden oldalát. A matt felület abszolút kortársnak számít és egyben rendkívül jól tisztántartható. Szintén figyelemre méltó az egyedi fogantyú megoldás is,egyetlen fogantyúprofil fut végig a bútoron. Egyre többen vállalják be, hogy nem tesznek felsőelemeket a konyhába, ezzel egyedi és letisztult képet adva konyhájuknak.
Ügyfeleim a letisztultság mellett szerették volna kihangsúlyozni a különleges páraelszívójukat, és falra aplikált gigantikus méretű, finom struktúrájú greslapot. Ezt a burkoló anyagot a lakás több pontján is használták, így jött az ötlet, hogy a különleges, 8 mm vékony gres-lapot használjuk munkafelületnek. Ez külön kihívást jelentett hiszen a 8 mm vastagságú lap önmagában nem alkalmazható munkalapként, ezért készítettünk neki egy 18 mm-es hordozót, amit a korpuszba rejtettünk, hogy munkalap vékonynak látszódjon. A bútorba integrált ledes hangulatfényekkel különleges hangulatot teremtettünk a konyhában, ami a furnérozott étkezőpulttal egy kis melegséget vitt a letisztult enteriörbe.